sobota, 12 marca 2016

13. Dla Ciebie wszystko - Nicholas Sparks

Jakiś czas temu wpadła mi w ręce książka Sparks'a - "Dla Ciebie wszystko" Bardzo dawno nie czytałam jego książek. Ostatnio to była chyba "Ostatnia piosenka", w czasie kiedy wyszedł również film na podstawie tej książki. Dlatego miło było znów zabrać się za jego powieść.

O czym jest Dla Ciebie wszystko? Opowieść o dwójce młodych ludzi - Dawsonie i Amandzie, którzy należą do dwóch światów, w których różni ich pochodzenie. On, chłopak, który należy do najgorszej rodziny w mieście. Ona, dobrze wychowana dziewczyna, która chce zostać nauczycielką. Poznają się, zakochują się w sobie i chcą ze sobą być, chociaż nie mogą. 
Po kilku latach w końcu się spotykają na pogrzebie dawnego przyjaciela. On żyje samotnie i pracuje na platformach wiertniczych, ona - mężatka z kochającymi dziećmi. Jaki los im życie pokieruje?


  Dawno nie wciągnął mi takiego typu romans. A kiedy tylko przeczytałam ostatnią stronę chciałam zobaczyć jak wyszedł film na podstawie książki. Powiem, że film i książki mi się podobały, jednak to książka wywarła na mnie większe wrażenie.

Trochę mnie zaskoczył jeden element w filmie, który nieco zamienili niż jest w książce, głównie chodzi o przyjaciela Dawsona, który pojawił się w filmie. I było mi tego właśnie bardzo szkoda. Wolałabym jednak oglądać ten wątek, który był w książce. 

 
Oglądaliście, a może czytaliście Dla Ciebie wszystko? Może są inne powieści Sparks'a, które Wam się podobały?

2 komentarze:

 1. Niby historia wydaje się być wciągająca, lecz mnie jakoś nie zachęca. Mam nadzieję, że nie będziesz miała mi tego za złe.
  PS gdybyś chciała mieć dostęp do mojego bloga, napisz: deszczowenoce@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja uwielbiam wszystkie książki Nicholasa Sparksa i ta również się w to wlicza. Nigdy nie można porównywać książki z filmem, ponieważ są to dwa różne światy. Dlatego tak bardzo kocham czytać.
  Pozdrawiam
  Mój blog - KLIK

  OdpowiedzUsuń