piątek, 20 stycznia 2017

47. "Kasacja" Remigiusz Mróz
Autor: Remigiusz Mróz 
Tytuł: Kasacja 
Cykl: Joanna Chyłka (tom 1) 
Data wydania: 18 lutego 2015

Ilość stron: 496
Wydawnictwo: Czwarta Strona


O twórczości tego autora tyle dobrych opinii się czyta, że aż chce się zapoznać z jego książką. A przynajmniej ja tak miałam. Trochę jednak czasu minęło zanim sięgnęłam po jedną z jego książek, a mój wybór padł na serię z Joanną Chyłką. Jestem dopiero po jednej części, po Kasacji, ale na tym moja przygoda z nią i z Kordianem się nie skończy.

Joanna Chyłka podejmuje wyzwanie. Jak wybronić syna biznesmena, który zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób, z którymi był zamknięty w swoim mieszkaniu. Dziesięć dni w towarzystwie rozkładających się ciał zamordowanych. Sprawa nie jest prosta, ale Chyłka zrobi wszystko, aby wyjaśnić sprawę. Pomaga jej w tym aplikant Kordian Oryński, zwany przez Joannę - Zordonem.

Kiedy zaczęłam czytać pierwsze strony, wciągnęłam się w tą dziwną historię i nim zauważyłam czytałam już ostatnie strony. Książka mnie wciągnęła. Wiele tajemnic, intryg. Dziwne zachowanie podejrzanego, który nie przyznaje się do winy, ale także nie zaprzecza. Mężczyzna, który mnie irytował, ale także wzbudzał moją ciekawość. Chciał pomóc Chyłce w sprawie, ale jednocześnie nie chciał. Dawał znaki, a jednocześnie nic nie mówił. Bawił się z nią i z Kordianem w kotka i myszkę, a oni tego nie zauważali. Historia pełna manipulacji. Intryga goniąca intrygę. W pewnym momencie sama już nie wiedziałam co jest prawdą, a co nie.

Bardzo polubiłam głównych bohaterów: Chyłkę i Oryńskiego. Silna kobieta, twardo stąpająca po ziemi. Nie boi się niczego i próbuje dostać to, czego chce, z silnym charakterem. Oryński młody mężczyzna, który dopiero wkracza w ten prawniczy świat. Na początku nic nie jest takie, jak mu się wydawało, że jest. Ten prawniczy świat całkiem odbiegał od jego wizji. Autor stworzył bardzo dobry duet.

Książka mnie zachwyciła. Spodobał mi się styl autora, naprawdę przyjemnie i szybko się czyta, nawet mimo tych prawniczych kwestii, które w książce bywały. Wciągnął mnie w tę historię do reszty, że nie potrafiłam jej odłożyć. Byłam jak Chyłka i Oryński - oni do późna pracowali nad sprawą, ja do późna wczytywałam się w ich wyniki.

Jest to pierwsza, ale nie ostatnia książka autora, po którą sięgnęłam. Jeszcze czeka na mnie Chyłka i Zordon i ich pozostałe sprawy, a także inne książki autora, w tym najnowsza już czeka na półce. A Wy, poznaliście już twórczość tego autora?

Pozdrawiam i życzę Wam miłego weekendu! :)

17 komentarzy:

 1. Ja również dopiero co skończyłam tą książkę, więc zapraszam do siebie na jej recenzję :) Tak samo jak ty, mam bardzo pozytywną opinię na jej temat, chociaż u mnie sprawa inaczej ma się z osobą Chyłki :D Mam nadzieję, że kolejne książki tego autora również nam się spodobają :D
  Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie na recenzję książki "Kasacja".
  BOOK MOORNING

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Także mam nadzieję, że będę zadowolona z innych jego książek :)

   Usuń
 2. Jako jeden ze świątecznych prezentów dostałam tę książkę i w niedługim czasie zamierzam ją przeczytać, i liczę bardzo na to, że również i ja będę zadowolona z lektury :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że Ci się spodoba :)

   Usuń
 3. Remigiusz Mróz, ciężko o nim nie słyszeć ostatnio. :) I same dobre opinie, chyba sama muszę sięgnąć po jego książki :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Poznaliśmy, poznaliśmy :) W prawdzie Kasację miałam i oddałam bez czytania - czego nie żałuję, bo zerknęłam i nie moje klimaty. Twórczość Pana Mroza albo się polubi, albo jest obojętna. Ja jestem w tej drugiej kategorii:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może jednak kiedyś się skusisz :)

   Usuń
 5. Aj wszędzie ten Mróz, a ja jakoś nie mogę się zabrać za poznanie jego twórczości

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, teraz go pełno :) Warto się zapoznać :)

   Usuń
 6. Sama do tej pory również nie miałam okazji poznać książek Mroza. A kryminały lubię, więc chyba czas nadrobić zaległości ;)

  Pozdrawiam
  Caroline Livre

  OdpowiedzUsuń
 7. Mróz widzę dalej mrozi uparcie choć wiosna się zbliża. Musze przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Koniecznie muszę poznać jego twórczość *-*

  OdpowiedzUsuń
 9. Mroza obowiązkowo czytam w tym roku! Za dużo o nim słyszę :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciągle brakuje mi czasu na tę książkę, a koniecznie muszę wreszcie zobaczyć czym ten Mróz tak zachwyca :D Może w tym roku wreszcie mi się uda!

  OdpowiedzUsuń
 11. jeszcze nie czytałam nic od tego autora, muszę nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń