niedziela, 11 grudnia 2016

37. "Czy wspominałem, że Cię potrzebuję?" - Estelle Maskame
 Autor: Estelle Maskame
Tytuł: Czy wspominałem, że Cię potrzebuję?
Cykl: Dimily, tom 2 
Data wydania: 2 marca 2016
Ilość stron: 360
Wydawnictwo: Feeria Young


W końcu udało mi się przeczytać drugą część serii Dimily. Nie powiem, trochę mi to zeszło. W przypadku części pierwszej musiałam wbić się w tę historię, która potem mnie wciągnęła, tak że nie mogłam się od niej oderwać. Druga część aż tak mnie nie wciągnęła.


Od wydarzeń w pierwszej części minęły już dwa lata. W tym czasie Eden i Tyler próbowali o sobie zapomnieć. Czy da się jednak wymazać z serca uczucie, które między nimi się zrodziło? Kiedy w końcu widzą się w Nowym Jorku, do którego przyjechała Eden, aby spędzić wakacje z Tylerem wszystko ponownie się komplikuje, a oni zdają sobie sprawę, że nie potrafią zgasić tego uczucia, nie potrafią o sobie zapomnieć.

Czytając pierwsze rozdziały miałam wrażenie, że obydwoje wydorośleli, ale to było takie pierwsze wrażenie. Czytając dalej wszystko wróciło, a oni dla mnie nadal byli tacy sami, chociaż może Tyler tak nie do końca. Było widać, że trochę się zmienił, panował nad sobą, nie chciał być jak ojciec, dlatego się starał, chociaż nie zawsze. Eden potrafiła trochę irytować i mimo iż nie lubię takich irytujących bohaterek, to znosiłam Eden, chociaż chyba nie do końca. Źle mi się czytało sceny, w których dziewczyna była taka denerwująca... zaborcza, zazdrosna, raziło mnie jej zachowanie w niektórych przypadkach.
Polubiłam też nowych bohaterów, którzy pojawili się w tej części, mam nadzieję, że w kolejnej części jeszcze o nich poczytam. Emily wydała się naprawdę miłą, sympatyczną dziewczyną, była wspaniałą przyjaciółką.

Jak wspomniałam wyżej ta część nie wciągnęła mnie aż tak bardzo. Książkę czytałam dość długo i nie sprawiało ona czegoś takiego, że nie mogłam się od niej oderwać. To prawda, czytało się ją przyjemnie, ale jednak czegoś brakowało. Mimo to w jakiejś części mi się podobała i na pewno przeczytam także ostatnią część DIMILY, o której czytałam różne opinie, pozytywne, jak i troszkę negatywne, więc jestem jej ciekawa.


DIMILY
Czy wspominałam, że Cię kocham? | Czy wspominałem, że Cię potrzebuję? | Czy wspominałam, że za Tobą tęsknię?

10 komentarzy:

 1. Ja czytałam już dość dawno temu pierwszą część, jednak nie miałam jeszcze okazji zapoznać się z drugim i trzecim tomem. Nie lubię denerwujących bohaterek, a Eden już odrobinę mnie denerwowała w pierwszej części. Niemniej kiedyś przeczytam dwa pozostałe tomy, bo już czekają na mojej półce. :)
  pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nie przepadam za irytującymi bohaterkami, ale nie było tak źle. :)

   Usuń
 2. III część toczy się raczej wolno, ale zostaje wiele wyjaśnione w świetny sposób. Jestem ciekawa Twojego zdania ostatniego tomu. Dla mnie był najlepszy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też jestem jego ciekawa, mam nadzieję, że niedługo uda mi się ją przeczytać :)

   Usuń
 3. A jednak mimo to ciekawi mnie ta seria. Może w końcu uda mi się sprawdzić o co w niej chodzi i przeczytam pierwszy tom


  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, pomimo małych minusów. :)

   Usuń
 4. Patrząc z perspektywy czasu i mnie ta jakoś nie zachwyciła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może nie jest zachwycająca, ale myślę, że cała seria jest przyjemna. :)

   Usuń
 5. Muszę zapoznać się z całą serią :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mimo minusów, polecam. Przyjemna lektura. :)

   Usuń