poniedziałek, 22 maja 2017

69. "Zabij mnie znów" - Rachel Abbott

Autor: Rachel Abbott
Tytuł: Zabij mnie znów
Data wydania: 12 października 2016
Ilość stron: 400
Wydawnictwo: Filia

Jakiś czas temu w końcu sięgnęłam po twórczość Rachel Abbott, która ciekawiła mnie już od dłuższego czasu. “Śpij spokojnie” tak mi się spodobała, że z chęcią sięgnęłam po kolejną książkę autorki. Tym razem mój wybór padł na “Zabij mnie znów”.

Mimo iż książki te tworzą serię związaną z Tomem Douglasem, raczej nie trzeba zagłębiać się od pierwszej części. Każda książka związana jest z innym morderstwem, czy też zaginięciem. Serię łączy detektyw Tom Douglas, którego życie prywatne jest wspomniane w książkach, więc jak ktoś by nie czytał po kolei, kilka rzeczy może umknąć nam właśnie w tym zakresie. Jednak ja sama czytam tę serię nie po kolei, bo nie miałam możliwości, i naprawdę nie widzę żadnego problemu, bo wprawdzie jego życie prywatne to tylko mała namiastka.

“Zabij mnie znów” dotyczy Maggie, która po powrocie do domu nie zastaje męża, a ich dzieci zostały same. Gdzie jest Duncan? Dlaczego zostawił dzieci bez opieki? Maggie próbuje odnaleźć męża, ale odkrywa, że kto inny także go poszukuje.

W książce jednocześnie zostaje zamordowana kobieta, która wygląda podobnie jak Maggie, a inna także podobna do Maggie kobieta zostaje porwana. O co w tym wszystkim chodzi? Co z tym wspólnego ma mąż Maggie, Duncan? A może to zwykły zbieg okoliczności? Tom Douglas wraz z partnerką próbują to wspólnie ustalić. Mężczyźnie jest szczególnie trudno, bo jego ta sprawa w pewien sposób także dotyczy...

Dla mnie był to kolejny dobry kryminał autorki. Bardzo polubiłam te tajemnicze zagadki, które przygotowała Abbott. Jej styl pisania sprawia, że szybko i przyjemnie się czyta. Jednocześnie potrafiła pokierować całą sprawę, tak że czytelnik jest naprawdę ciekawy co dalej. Co się tak naprawdę wydarzyło? Autorka miesza w fabule, jest kilka wspólnych wątków, które się ze sobą łączy, sprawia, że nie wiadomo komu ufać, a komu nie, prawie jak u mojego ulubionego Cobena, więc nic dziwnego, że jej twórczość przypadła mi do gustu.

Polubiłam detektywa Toma Douglasa, a także jego partnerkę. Obydwoje są odważni, co Becky udowodniła w tej książce, dociekliwi, dokładni i obydwoje dążą do prawdy z wszelką cenę. Naprawdę można ich polubić. Natomiast co do Maggie - na początku wydawała się silną, także odważną kobietą, która chce dowiedzieć się prawdy. Z każdymi nowymi faktami, nie wie czy może ufać mężowi. Kim tak naprawdę jest Duncan? Dowiaduje się, że tak naprawdę w ogóle nie znała swojego męża. Staje się zagubioną kobietą, która po tylu rzeczach, które się wydarzyły ostatnio w jej życiu, nie wie co robić. Mimo rozpaczy, nie poddaje się i nadal stara się być silna, chociaż ciężko jest jej się z tym wszystkim zmagać.

Autorka kilka razy wyprowadza mnie dosłownie w pole. Sama nie wiedziałam co myśleć, chociaż po kilku odkrytych wydarzeniach, możemy się domyślać o co chodzi, kto za tym stoi i dlaczego. Zakończenie nie było jakieś mega, które mogłoby rozłożyć na łopatki czytelnika, ale naprawdę całościowo był to dobry kryminał. Osobiście bardzo polubiłam twórczość autorki i sięgnę po kolejne jej książki.

Duużo słońca życzę, Ania :)


7 komentarzy:

 1. No, no zapowiada się ciekawie. Te dziwne zniknięcia, zabójstwa kobiet podobnych do głównej bohaterki? Brzmi dobrze aczkolwiek boję się tego wątku, że nie tylko ona poszukuje męża..

  OdpowiedzUsuń
 2. Zainteresowałaś mnie swoją recenzją :) Muszę sobie zapisać nazwisko autorki i zapoznać się z jej twórczością.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wodzenie za nos to jedna z ważniejszych rzeczy w książkach :D :D :D szkoda, ze zakończenie zawiodło, to chyba nie jest książka dla mnie. Zawsze się boję, że moja wizja zakończenia się sprawdzi..

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam nic tej autorki, ale te tytuły ogromnie mnie ciekawią! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam autorki, ale może pora nadrobić ? :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Choć kryminałów nie czytam, to jednak kuszą mnie książki tej autorki, więc może dam im w końcu szansę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. polecę (a raczej wypożyczę i przyniosę pod nos :D ) mamie i babci, bo lubią kryminały :D pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń