poniedziałek, 31 października 2016

Premiery w listopadzie

Pomyślałam o małej przerwie pomiędzy opiniami o książkach i dzisiaj przedstawię Wam kilka książek, które mają swoją premierę w listopadzie i po które z chęcią sięgnę. 


"Nowa książka Colleen Hoover to opowieść o młodym pisarzu, jego niezwykłej muzie i przeznaczeniu, które ukrywa między wierszami coś więcej niż miłość."

Już widziałam, że niektórzy mogli przedpremierowo przeczytać tę książkę i jeszcze bardziej mnie zachęcili dobra opinią. Dlatego nie mogę się doczekać, kiedy książka trafi do mnie.

Premiera: 9 listopada
"To nie liceum ją zmieniło. To gwałt. To, co kiedyś wydawało się proste, teraz jest skomplikowane. To, co kiedyś wydawało się prawdą, teraz jest kłamstwem. Ci, których kiedyś kochała, teraz budzą tylko jej nienawiść. Nic już nie ma sensu."

Na początku nie zwróciła aż tak bardzo mojej uwagi. Tematu gwałtu, który pojawia się w książkach i powoduje to kolejny schemat w książce. A jednak po przeczytaniu recenzji przedpremierowej bardzo mnie zainteresowała, więc jestem jej ciekawa.

Premiera: 9 listopada "Alexi Littrell od ubiegłego lata walczy, żeby zapomnieć o tym, co się stało. Nocami nie może spać. Zamyka się, drze stare karty i liczy szczeliny wentylatora nad łóżkiem. Zadaje sobie ból. To, że wszyscy myślą, że nie ma problemów, czyni ją jeszcze bardziej samotną. Gdyby tylko znali prawdę… Ale droga do wyznania prawdy jest dla niej niemożliwa.
Wtedy po rodzinnej tragedii wprowadza się do jej rodziny chłopak z sąsiedztwa. Bodee jest cichy, zamknięty w sobie, wydaje się nieporadny. I ma własne tajemnice.
Czy razem przełamią lęk, ból i milczenie?"

Premiera: 22 listopada
Tate i Jared znali się od dzieciństwa. Łączyła ich przyjaźń, byli sobie bliscy. Wszystko się zmieniło, gdy oboje mieli czternaście lat. Z dnia na dzień Jared zaczął dręczyć Tate — bez wyraźnego powodu. Upokarzał ją, poniżał, robił wszystko, aby zrujnować jej życie. Wreszcie Tate uciekła na rok do Paryża. To ją odmieniło. Stała się silna, bardzo silna i zdecydowana. I postanowiła, że nie pozwoli więcej się dręczyć. Wiedziała, że nie będzie łatwo. Gdy przyjaciel staje się wrogiem, ma ogromną przewagę. Zna wszystkie sekrety, lęki, myśli swojej ofiary i wie, co zaboli najmocniej.
Dlaczego Jared stał się prześladowcą Tate? Jakie tajemnice skrywa? Możesz się tylko domyślać mrocznej przeszłości i niezagojonych ran, tych przerażających zdarzeń, które wszystko skomplikowały...

 Premiera: 22 listopada


A Wy na jaką premierę czekacie w listopadzie? :)

13 komentarzy:

 1. Oczywiście, że na Colleen Hoover!
  Pozdrawiam,
  Zaczytana Wiedźma
  ZaczytanaWiedźma.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie nadchodzące premiery bardzo mnie zainteresowały i mam nadzieję, że chociaż jedna z nich [ale najlepiej wszystkie] trafi w moje ręce. Już nie mogę się doczekać.
  Pozdrawiam,
  [planeta-recenzji.blogspot.com]

  OdpowiedzUsuń
 3. Na "Dręczyciela" oraz "November 9" skusiłam się po angielsku - obie książki są bardzo dobre :)
  Ja na szczęście w listopadzie nie czekam na zbyt wiele nowości- w końcu zaoszczędzę :P
  Pozdrawiam cieplutko!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam na "November 9", bo po pierwsze to Hoover (a ja czytam wszystkie jej książki), a poza tym bardzo, bardzo przypomina mi mój ukochany "Jeden dzień" Davida Nichollsa ;) Zainteresowałaś mnie też "Dręczycielem", który do tej pory jakoś nie rzucił mi się w oczy.
  Chcę przeczytać również jedną z listopadowych propozycji od Prószyński i S-ka, mianowicie "Niewidzialne życie Iwana Isajenki" ;)

  Pozdrawiam,
  Paulina z naksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Już mam "November 9" przez Targi Książki w Krakowie i nie mogę się doczekać, aż się do niej dorwę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja oczywiście poluje na książke pani Hoover :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Dręczyciel" wydaje się być książką dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja najbardziej czekam na "Bliżej niż niebo". jestem bardzo ciekawa tej pozycji.
  Pozdrawiam, Ola
  bookwithhottea.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie sobie ją sprawdziłam i myślę, że mogłabym po nią również sięgnąć. :)

   Usuń
 9. Do niczego mnie nie ciągnie w tym miesiącu. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Najbardziej czekam na książkę Hoover, uwielbiam styl tej autorki i myślę, że tym razem mnie nie zawiedzie ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Z chęcią przeczytam o tajemniczym "Dręczycielu". Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja też niedawno pisałam takiego posta (właściwie dwa ;) bo tyle wspaniałych premier książkowych w listopadzie się pojawiło). Tematyka gwałtu ostatnio wydaje się dość modna. Jeszcze nie czytałam książki dotyczącej tego problemu i zaciekawiłaś mnie książką "Co mnie zmieniło na zawsze".

  OdpowiedzUsuń