środa, 21 czerwca 2017

74. "Pierwszy dotyk" Paige LaurelinAutor: Laurelin Paig
Tytuł: Pierwszy dotyk
Cykl: First and Last
Data wydania: 14 kwietnia 2017
Ilość stron: 544
Wydawnictwo: Kobiece

Na ogół nie czytam erotyków. Czasem jeśli, któryś naprawdę bardzo, ale to bardzo mnie zainteresuje, bo pomimo wielu pozytywnych opinii o wielu, różnych erotykach jakoś specjalnie mnie nie kuszą. Chociaż może powoli się przekonam i nadrobię! :) Ale czym mnie przekonała książka „Pierwszy dotyk”? Czytając opis przypomniałam sobie o książce „Przez niego zginę” K.A. Tucker, która mi się podobała, a książki łączy podobny motyw dwóch przyjaciółek, kiedy to jedna znika, więc czemu nie? Chociaż, jak się przekonałam wspólny był tylko ten wątek, całość bardzo się różniła.

Tak więc, Emily Wayborn odsłuchuje na poczcie wiadomość od swojej dawnej przyjaciółki. W wiadomości Amber wypowiada słowa, na które się umówiły, gdy będą miały kłopoty. Emily, mimo iż nie mają ze sobą kontaktu już od wielu lat jest zaniepokojona. Postanawia dowiedzieć co się stało, tyle że to nie jest takie proste, bo dziewczyna zniknęła. Dawniej były ze sobą blisko, więc nic dziwnego, ze Em rzuca wszystko i próbuje odnaleźć przyjaciółkę. Jedyną wskazówką jest Reeve Sallis, miliarder, a do tego prawdziwy playboy, z którym spotykała się Amber.

Emily postanawia uwieść mężczyznę i dowiedzieć się co się stało z jej przyjaciółka, zwłaszcza że Reeve jest prawdopodobnie ostatnią osobą, która widziała Amber. Co się stało z kobietą? Czym Emily odkryje prawdę? Co z tego wyniknie? Czy może liczyć na mężczyznę? A może powinna trzymać się do niego z daleka, bo Reeve może być niebezpieczny...

Jak czytałam opinie, to każdy wypowiadał się bardzo pozytywnie o książce. Ja muszę przyznać, że jakoś na początku książka mnie aż tak nie wciągnęła. Potrzebowałam czasu, aby wczuć się w historię, aby zrozumieć bohaterów, a zwłaszcza Emily. Na początku kobieta strasznie mnie irytowała, nie rozumiałam jej kompletnie. Początkowo ona sama chyba nie wiedziała co ma robić. Miała plan, który na ogół jej się udał, bo zbliżyła się do mężczyzny, ale co dalej? Ratować przyjaciółkę, być z mężczyzną, którą ją tak pociąga, i zapomnieć o swoim celu? A może po prostu dać sobie spokój, bo Reeve może być niebezpieczny, ma dziwne znajomości z mafią i może ma związek ze śmiercią innej dziewczyny? Miałam wrażenie, że tak odbijała się pomiędzy jednym a drugim, nie wiedząc co chce.

Jednak. Uwaga! Potem zrobiło się o wiele ciekawiej. Pojawiła się akcja, o wiele bardziej interesująca. Zaczęło się więcej dziać i autorka naprawdę mnie zainteresowała. Ciekawiła mnie coraz bardziej dziwna relacja Emily i Sillasa. Co raz więcej się dowiadywaliśmy o samym mężczyźnie, co także mi się spodobało. Pomiędzy tym wszystkim był oczywiście seks. Jak na erotyk przystało dużo seksu. Czasem wręcz brutalny, co nie tyle mi przeszkadzało, ale niesmacznie było mi trochę to czytać.

Końcówka bardzo mnie zainteresowała. Jak to? Takie coś się wydarzyło, a tu koniec? Pomimo ciężkiego początku nie mogła przeboleć, że książka się skończyła, a ja muszę czekać na kolejną część. Chciałam natychmiast sięgnąć po książkę i przeczytać co dalej. Niestety musimy poczekać. Ale kolejna część już chyba jakoś w lipcu wychodzi, więc już niedługo.

Myślę, że tym, którzy lubią taką literaturę erotyczną, to „Pierwszy dotyk” może się spodobać. Fabuła jest ciekawa, autorka stworzyła coś niebywałego i zakończyła to tak, że chce się poznać dalsze losy bohaterów, a myślę, że w kolejnej części może być naprawdę ciekawie i gorąco!

Czytaliście? A może macie dopiero w planach?
Pozdrawiam, Ania :)


7 komentarzy:

 1. Jeszcze nie czytałam żadnego erotyku, ale intryguje mnie ta książka ze względu na sprawę z Amber ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Swego czasu (całkiem niedawno) było pełno tej książki i skutecznie mnie od siebie odstraszyła. Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że na okładce jest lis :D Przez niego zginę spodobało mi się średnio (tak patrząc z perspektywy czasu) i nie wiem czy interesuje mnie wątek zaginionej przyjaciółki aczkolwiek to, że od dawna nie miały ze sobą kontaktu trochę bardziej do mnie trafia ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię erotyki, więc zapiszę tytuł :) czy to czytnik z kolorowym wyświetlaczem ?:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciągle widzę tę książkę, ale mam do niej jakąś awersję... nw czemu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niekoniecznie są to moje ulubione tematy, jeśli chodzi o lekturę. Gdyby udało mi się znaleźć czas, może skusiłabym się przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam dwie książki tej autorki, które były jakąś serią. Były takie średnie, ale chcę przeczytać tą, bo liczę że będzie lepsza :D

  OdpowiedzUsuń